İslamiada: Azərbaycan idmançıları 10 növdə mübarizə aparacaqlar

İslamiada: Azərbaycan idmançıları 10 növdə mübarizə aparacaqlar

Türkiyənin Konya şəhərində keçirilən V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında 9-cu günə start veriləcək.

“Report”un məlumatına görə, bu gün Azərbaycan təmsilçiləri 10 idman növündə qüvvəsini sınayacaq.

Ağırlıqqaldırma (kişilər)

A qrupu

11:30. Paşa İbrahimli (73 kq)

B qrupu

13:00. Füqan Əliyev (81 kq)

Güləş (yunan-Roma və qadın güləşi)

Təsnifat - 12:30. Finallar - 18:30.

Yunan-Roma güləşi: Murad Məmmədov (60 kq), Həsrət Cəfərov (67 kq), Sənan Süleymanov (77 kq), Məhəmməd Əhmədiyev (87 kq), Sabah Şəriəti (130 kq)

Qadın güləşi: Jalə Əliyeva (57 kq)

Həndbol (qadınlar)

yarımfinal

14:00. Azərbaycan - Özbəkistan

Voleybol (kişilər)

B qrupu

17:00. Azərbaycan - Mərakeş

Basketbol 3x3 (kişilər)

C qrupu

17:20. Mali - Azərbaycan

22:00. Azərbaycan - Türkiyə

Bədii gimnastika

Fərdi və komanda sıralama, təsnifat və finallar

15:00. Zöhrə Ağamirova, İlona Zeynalova, Alina Gözəlova və Azərbaycanın qrup hərəkətlərindən ibarət komandası

Aerobika gimnastikası

Kişilər və qadınlar

11:00. Vladimir Dolmatov, Mədinə Mustafayeva və Xoşqədəm Quliyeva

Para-oxatma (qadınlar)

15:00. Azadə Abdullayeva

Velosiped

10:00. Kişilər və qadınlar

Qadınlar, 100 km: Viktoriya Sidorenko və Lalə Əbdürəhmanova

Kişilər, 130 km: Elçin Əsədov, Musa Mikayılzadə, Elvin Əlizadə, Şahin Eyvazov, Nəcəf Bağırov və Əli Qurbanov

Üzgüçülük

Təsnifat - saat 11:00, yarımfinallar və finallar - 18:00

100 m. batterflay, kişilər: Ramil Vəlizadə

50 m. brass, qadınlar: Ayan Kələntərova

50 m. brass, kişilər: Vəli İsrafilov

200 m. individual qarışıq, qadınlar: Ayan Kələntərova

4x100 m. sərbəst, kişilər: Rəşad Alquliyev, Vəli İsrafilov, Əbdürrəhman Rüstəmov, Nihat Yusubov

800 m. sərbəst, qadınlar: Aysel Səfərova

Qeyd edək ki, ilk səkkiz günün nəticəsinə əsasən, Azərbaycan yeddi qızıl, 12 gümüş və 14 bürünc medal qazanıb. Ölkə medal sıralamasında bu nəticə ilə Türkiyə, İran, Özbəkistan və Qazaxıstandan sonra 5-ci yerdədir.